Future Energy - Energia Przyszłości - Panele słoneczne z Ohio

Panele słoneczne, które zamieniają światło słoneczne na energię są obecne w Polsce powszechnie już ponad 2 dekady. Ale po to by energię magazynować, przechowywać potrzebne są baterie.

Na Uniwersytecie Ohio zespół naukowców pod kierownictwem profesora chemii i biochemii Yiyinga Wu opracowali panele i baterie jako jedno urządzenie nazywane przez nich baterią słoneczną. To urządzenie łączy w sobie specjalną substancję zaopatrzoną w cząstki dioxyd tytanu, substancję, która potrafi absorbować światło, jednocześnie pozostając przepuszczającą powietrze. Światło i powietrze są potrzebne, gdy bateria się ładuje w niektórych częściach materii aby móc ją ładować i rozładowywać. Światło jest niezbędne podczas ładowania, i przenoszenia elektronów między elektrodami baterii i panelu słonecznego. Powietrze jest niezbędne ponieważ tlen służy do ułatwienia rozładowania baterii. Procesy chemiczne zachodzące w tych bateriach słonecznych czynią je również bardziej wydajne.

Rozwiązania

Zobacz co mozemy zaoferować

Już wkrótce

Badania

Zapoznaj się z wynikami badań.

Czytaj więcej...

Informacje techniczne

Sprawdź parametry techniczne

Już wkrótce...

© 2012-2015 Future Energy sp. z o.o.
wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000379210, z siedzibą w Poznaniu (61-131), ul. Katowicka 11 /U29. NIP: 7831662724, REGON: 301535188