Future Energy - Energia Przyszłości - Mały LED, duży zysk

Wynalazcy z Uniwersytetu w Michigan, Uniwersytetu w Yale i Uniwersytetu w Południowej Kalifornii dokonali niezwykłego odkrycia w związku z zainstalowaniem oświetlenia LED w jednej z fabryk odzieży w Indiach.

Następnie przeanalizowali oni 25 innych wytwórni odzieży, w których zmieniono oświetlenia na ledowe. Żadna z wytworni nie miała klimatyzacji, w każdej zatrudnionych były setki pracowników, którzy używali wielu rodzajów maszyn szwalniczych. Zainstalowanie nowego typu oświetlenia kosztowało średnio 6.300 dolarów, ale pozwoliło zaoszczędzić każdej z tych fabryczek 3.000 dolarów na kosztach energii w ciągu roku. Jeszcze bardziej zadziwiający był skutek dla samych robotników. Światło LED jest chłodniejsze niż jakikolwiek inny rodzaj światła, więc jego zastosowanie wpłynęło na znaczny spadek temperatury w budynkach, które tym samym stały się przyjemniejszym i mniej uciążliwym miejscem pracy. To z kolei doprowadziło do zmniejszenia absencji w pracy i zwiększenia produktywności pracowników. Oszczędności wynikające z mniejszego zużycia energii pokryły w ciągu 2 lat koszty inwestycji, a ponadto wzrost efektywności pracy spowodował dodatkowy zysk wytwórni o około 12.000-13.000 dolarów w ciągu roku.

Rozwiązania

Zobacz co mozemy zaoferować

Już wkrótce

Badania

Zapoznaj się z wynikami badań.

Czytaj więcej...

Informacje techniczne

Sprawdź parametry techniczne

Już wkrótce...

© 2012-2015 Future Energy sp. z o.o.
wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000379210, z siedzibą w Poznaniu (61-131), ul. Katowicka 11 /U29. NIP: 7831662724, REGON: 301535188