Future Energy - Energia Przyszłości - Energetyczny balon

Najnowszy amerykański pomysł na energię elektryczną jest rewolucyjny, przy czym jest on prosty i widowiskowy. Turbina wiatrowa jest umocowana do wielkiego balonu, który kształtem przypomina pierścień wyposażony w stateczniki.

Zaletą balonu jest to, że daje się on łatwo przenosić  w pożądane miejsce, szybko można go napełnić helem i wysłać na pułap nawet 600 metrów, czyli na taką wysokość, gdzie prędkość powiewu wiatru jest nawet kilkunastokrotnie większa niż przy ziemi. Taka prędkość wiatru w sposób oczywisty wpływa na wydajność produkcji energii produkowanej przez turbinę, a sama metoda jej pozyskiwania jest zupełnie nieinwazyjny dla środowiska, a pochłania naprawdę niewielkie koszty. Balon może działać na żądanie zawsze wtedy, gdy sieć energetyczna nie może zapewnić dostawy energii. Wygląda na to, że może być to dobre rozwiązanie w zakresie zabezpieczenie energii dla małych gospodarstw domowych.

Rozwiązania

Zobacz co mozemy zaoferować

Już wkrótce

Badania

Zapoznaj się z wynikami badań.

Czytaj więcej...

Informacje techniczne

Sprawdź parametry techniczne

Już wkrótce...

© 2012-2015 Future Energy sp. z o.o.
wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000379210, z siedzibą w Poznaniu (61-131), ul. Katowicka 11 /U29. NIP: 7831662724, REGON: 301535188