Future Energy - Energia Przyszłości - Oferta

Nabywasz energię elektryczną dla siebie lub grupy budynków, którymi administrujesz? System FEMS (Future Energy Management System) jest właśnie dla Ciebie. Dzięki niemu możesz zmniejszyć koszty zakupu energii elektrycznej poprzez uzyskanie możliwości zakupu jej w niższych cenach (jest to uzależnione od Twojej możliwości prognozowania poziomu zużycia energii elektrycznej w jakimś horyzoncie czasowym) albo poprzez dobór odpowiednich urządzeń produkujących energię elektryczną, magazynujących energię elektryczną itd. (na podstawie danych faktycznych będziesz mógł zrobić analizę opłacalności takiej inwestycji). Oprócz tego FEMS pozwoli Ci na bieżąco monitorować to co się dzieje w zarządzanym przez siebie budynku (w sensie nadzoru nad anomaliami związanymi z poborem energii elektrycznej), co pozwoli Ci odpowiednio zareagować na zachowanie urządzeń, które pobierają nadmierną ilość prądu, lub na sytuację kradzieży prądu.

Prezentowane rozwiązanie, jak i świadczone z jego pomocą usługi, pozwalają na uzyskanie kontroli nad zużyciem energii elektrycznej, redukcję tego zużycia oraz optymalizację kosztów. Proponowane rozwiązanie obejmuje wdrożenie systemu integrującego dane pochodzące z wielu narzędzi i systemów już posiadanych przez Klienta, jak i rzeczywistych danych pomiarowych, pozwalając na wielowymiarową analizę danych dotyczących posiadanej infrastruktury, zakupów energii elektrycznej, danych ewidencyjnych umów sprzedażowych i dystrybucyjnych. Dodatkowo dane te będą konfrontowane z poziomami oczekiwanymi związanymi np. z aktualną temperaturą powietrza czy długością dnia.

Jeżeli chcesz zapoznać się z podstawowymi informacjami na temat Future Energy Management System przeczytaj poniższy tekst oraz obejrzyj załączone filmy.

Potrzeba wykorzystania systemu

Rozwój idei prosumenta, jak również poszukiwanie sposobów na obniżenie kosztów zużycia energii elektrycznej sprawiają, iż coraz częściej możemy być świadkami pojawiania się innowacyjnych usług i modeli biznesowych związanych z optymalizacją kosztów. Usługi te budzą zainteresowanie nie tylko wśród odbiorców indywidualnych, czy też małych i średnich przedsiębiorców, ale również wśród prosumentów, który zdecydowali o inwestycji w źródła energii odnawialnej. Rozwiniecie tej gałęzi usług wymaga jednak wsparcia ze strony rozwiązań informatycznych, oferujących wsparcie dla nowo powstających procesów biznesowych. Wymagania te stały się podstawą do opracowania systemu Future Energy Management System.

Prezentowane rozwiązanie, jak i świadczone z jego pomocą usługi, pozwalają na uzyskanie kontroli nad produkcją energii ze źródeł zależnych od różnych warunków zewnętrznych (elektrownie wiatrowe, elektrownie słoneczne, wodne, czy nawet elektrownie spalinowe, gdzie uzyskiwana moc jest zależna np. od parametrów zewnętrznych (temperatury, wilgotności paliwa itd.)) oraz optymalizację przychodów. Proponowane rozwiązanie obejmuje wdrożenie systemu integrującego dane pochodzące z wielu narzędzi i systemów już posiadanych przez Klienta, jak i rzeczywistych danych pomiarowych, pozwalając na wielowymiarową analizę danych dotyczących posiadanej infrastruktury, produkcji i sprzedaży energii elektrycznej, danych ewidencyjnych umów sprzedażowych i dystrybucyjnych. Dodatkowo dane te będą konfrontowane z poziomami oczekiwanymi na podstawie analizy poboru energii elektrycznej przez odbiorców, w tym na podstawie danych wpływających na ich charakterystykę np. z aktualną temperaturą powietrza czy długością dnia.

Rozwiązania

Zobacz co mozemy zaoferować

Już wkrótce

Badania

Zapoznaj się z wynikami badań.

Czytaj więcej...

Informacje techniczne

Sprawdź parametry techniczne

Już wkrótce...

© 2012-2015 Future Energy sp. z o.o.
wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000379210, z siedzibą w Poznaniu (61-131), ul. Katowicka 11 /U29. NIP: 7831662724, REGON: 301535188