Future Energy - Energia Przyszłości - Oferta na Future Energy Management System dla małych i średnich odbiorców energii

Nabywasz energię elektryczną dla siebie lub grupy budynków, którymi administrujesz? System FEMS (Future Energy Management System) jest właśnie dla Ciebie. Dzięki niemu możesz zmniejszyć koszty zakupu energii elektrycznej poprzez uzyskanie możliwości zakupu jej w niższych cenach (jest to uzależnione od Twojej możliwości prognozowania poziomu zużycia energii elektrycznej w jakimś horyzoncie czasowym) albo poprzez dobór odpowiednich urządzeń produkujących energię elektryczną, magazynujących energię elektryczną itd. (na podstawie danych faktycznych będziesz mógł zrobić analizę opłacalności takiej inwestycji). Oprócz tego FEMS pozwoli Ci na bieżąco monitorować to co się dzieje w zarządzanym przez siebie budynku (w sensie nadzoru nad anomaliami związanymi z poborem energii elektrycznej), co pozwoli Ci odpowiednio zareagować na zachowanie urządzeń, które pobierają nadmierną ilość prądu, lub na sytuację kradzieży prądu.

W jaki sposób to osiągnąć? To dosyć proste - wyślij do nas maila ze swoimi danymi (JLIB_HTML_CLOAKING). Nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i omówi zasady korzystania z systemu.

Czego będziesz potrzebował: inteligentnego licznika (licznik ten, na Twój wniosek, założy Ci Twój dostawca energii elektrycznej) oraz dostępu do danych z tego licznika. Następnie w systemie FEMS skonfigurujesz informacje o swoich preferencjach dotyczących zużycia energii (wstępny profil) oraz wskażesz źródło danych pomiarowych. System FEMS sam będzie pobierał dane z licznika i analizował je w kontekście różnych parametrów mogących mieć wpływ na pobór energii elektrycznej (przykładowo: jeżeli masz ogrzewanie elektryczne, to ilość zużywanej energii będzie uzależniona od pogody). W ten sposób system sam będzie mógł zrobić prognozę Twojego poziomu zużycia energii elektrycznej w odpowiednim horyzoncie czasowym, pozwalającym Ci na tańszy zakup energii (przykładowo: system sam pobierze dla Twojej lokalizacji prognozę pogody i na podstawie danych historycznych wskazujących na efektywność energetyczną Twojego systemu ogrzewania, określi ile energii zużyjesz na ogrzewanie). Taka wiedza pozwoli Ci wynegocjować lepsze warunki.

Oprócz tego system będzie pozwalał Ci na robienie analiz różnych wariantów związanych z zakupem energii elektrycznej: czy opłaca Ci się zmienić licznik na dwutaryfowy? A może opłaca Ci się zainstalować panel fotowoltaiczny albo małą turbinę wiatrową? Jaki byłby jej zwrot z inwestycji? Takie warianty (łącznie z przeglądem dostępnych taryf energetycznych i nałożeniem jej na Twój profil zużycia energii) będą możliwe w systemie FEMS (oczywiście po zgromadzeniu jakiejś ilości danych historycznych, na podstawie których system nauczy się Twoich preferencji.

Koszt korzystania z FEMS to zaledwie 13 zł netto miesięcznie (jeżeli mieszkasz w Polsce to jest to cena 15,99 zł brutto miesięcznie), a oszczędności które możesz zyskać to nawet 30% Twoich rachunków za energię elektryczną. Oprócz tego będziesz miał swój wkład w zmniejszenie strat energetycznych związanych z niewłaściwym zbilansowaniem rynku, czyli przyczynisz się do poprawy jakości środowiska naturalnego! Zapraszamy do współpracy!

Współfinansowanie projektu

Produkt powstał w wyniku realizacji projektu:

Tytuł projektu:
Zbudowanie prototypu innowacyjnego systemu prognozowania poziomu zużycia i produkcji energii elektrycznej o nazwie "Future Energy Management System"

Nr umowy:
UDA-POIG.01.04.00-30-065/10-03

Wartość projektu:
9.957.022 zł

Udział Unii Europejskiej:
5.647.005 zł

Okres realizacji:
01.07.2011-31.03.2013


Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki

Rozwiązania

Zobacz co mozemy zaoferować

Już wkrótce

Badania

Zapoznaj się z wynikami badań.

Czytaj więcej...

Informacje techniczne

Sprawdź parametry techniczne

Już wkrótce...

© 2012-2015 Future Energy sp. z o.o.
wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy, pod numerem KRS 0000379210, z siedzibą w Poznaniu (61-131), ul. Katowicka 11 /U29. NIP: 7831662724, REGON: 301535188